Yüklüyor...

 

● Kargo ücretini kim ödüyor?

Sitemizden yaptığınız alışverişlerde, anasayfada belirtilen meblağlardan düşük meblağlı alışverilerin kargo ücreti alıcı tarafından ödenmektedir.

● Kargo ücretini neden alıcı ödüyor ?

Takdir edersiniz ki, kargo ücreti satıcı tarafından ödenen her üründe, kâr oranı, satın aldığınız ürünün kargo ücretini de telafi edecek oranda yüksektir. Sitemizde, üretimini yaptığımız  veya bayiliğini yaparak sattığımız her üründe minimum kârlar ile hedefe ulaşmaktayız. Bu sebep ile kargo masraflarını ürünlerin fiyatlarına yansıtmayarak, aldığınız ürünlerin gerçek değerlerini bilmeniz ve alternatifleri ile doğru kıyaslayabilmenizi istedik.

● Siparişim ne zaman yerine ulaşır?

Siparişiniz 1 - 3 iş günü içinde adrese teslim edilir. Doğal afet, savaş, yangın, terör vb. olağanüstü durumlarda teslimat süresi değişkendir.

● Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Siparişinizi [Siparişler] linkine tıklayarak takip edebilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde irtibat numaralarımızdan bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

● Siparişimi teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Siparişinizi resimli bir kimlik ve imzanızı ibraz ederek teslim alabilirsiniz. Lütfen ürününüzü teslim alırken ürün ambalajını açınız ve içeriğinin tam ve hasarsız olduğundan emin olunuz.

● Teslimat anında ben yoksam sipariş kime teslim edilir?

Siparişiniz teslimat adresinde bulunan kişiye, ancak 1. dereceden akraba olduğu ispat edilirse, resimli kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir.

● Teslimat anında adreste kimse bulunamazsa ne olacak?

Bu prosedür kargo şirketlerine göre değişmektedir.

● Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişiyi değiştirebilir miyim?

Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişi değiştirilememektedir.

● Teslimatta gecikme olduğunda ne yapmalıyım?

"Siparişlerim"e tıklayıp sipariş durumunuzu kontrol ediniz. Eğer siparişinizin teslim edilmesi 1-3 iş günü dışındaysa, mesai saatleri içerisinde irtibat numaralarımızdan bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

● Dağıtım ağınız tüm Türkiye'yi kapsıyor mu?

gemashavuz.com'dan tüm Türkiye'ye teslim edilmek üzere sipariş verebilirsiniz.

● Yurt dışına sipariş verebilir miyim?

Şimdilik sadece Türkiye sınırları içinde standart teslimat yapılabilmektedir. Yurt dışı teslimatlar için özel ayarlamalar yapılabilir.